Porady

ABC … Baterie do umywalki. Co trzeba wiedzieć przed ich zakupem.

Dopiero na samym końcu należy kierować się jej wyglądem. Na rynku armatury znajdziemy wiele ciekawych propozycji baterii do naszej umywalki-retro, chrom satyna i ostatnio bardzo popularne kolorowe. Jest naprawdę w czym wybierać.

 

Zacznijmy od podstaw;

 

Zastanówmy się czy odpowiada nam bardziej bateria jednouchwytowa z mieszaczem wody, czy wolimy jednak tradycyjną standardową baterię z kurkami. Oraz jaką mamy  możliwość montażu .

 

Istnieją dwa sposoby montażu baterii umywalkowej:

* Baterie montowane w ścianie, potocznie nazywane bateriami ściennymi.

* Baterie stojące, potocznie zwane sztorcowe . Najczęściej są one montowane na umywalce, ale coraz większym zainteresowaniem cieszą się także baterie montowane w blacie tuż obok umywalki, oraz baterie podłogowe, które są montowane do specjalnych modeli umywalek.

 

Czym się kierować przy zakupie baterii umywalkowej???

 

*„Sercem” baterii umywalkowej  jest głowica, zatem upewnij się czy jest ona ceramiczna, taka właśnie posłuży Ci przez lata.

 

 

                                                                           

 

 

*Zwróć uwagę na to, czy kurki (badź uchwyt) baterii poruszają się lekko, bez oporów. Wyczuwalny opór w uchwycie baterii tzw.blokada  może występować, przy bateriach oszczędzających wodę z funkcją Eco; posiadają one dwa poziomy otwarcia przepływu wody.

 

                                                                       

 

*Długość wylewki jest naprawdę bardzo ważna,. Jeśli kupimy baterię ze zbyt długą wylewką, woda będzie rozchlapywać poza umywalkę, to samo dotyczy zbyt krótkiej wylewki.

 

 

                                                                          

 

*Perlator – czyli to małe sitko na końcu wylewki sprawia, że możemy zaoszczędzić nawet do 60% zużycia wody.  Dzieje się tak ponieważ perlator napowietrza wodę, tym samym zużywamy jej mniej.

 

 

                                                                                           

 

 

Dopiero na samym końcu należy kierować się jej wyglądem.

Na rynku armatury znajdziemy wiele ciekawych propozycji baterii do naszej umywalki – np.retro, chrom, satyna czy ostatnio bardzo popularne kolorowe, niektóre zachwycają swym wyglądem inne dziwią.

Jest naprawdę w czym wybierać.

 

 

 

zdjęcia Pintrest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *