Porady

Jak działa elektryczny podgrzewacz wody?

Elektryczny podgrzewacz przepływowy to urządzenie, które uruchamia się wraz z odkręceniem ciepłej wody. Automatycznie zaczyna wtedy podgrzewać płynącą wodę, pobierając energię elektryczną.

Elektryczny podgrzewacz przepływowy to urządzenie, które uruchamia się wraz z odkręceniem ciepłej wody. Automatycznie zaczyna wtedy podgrzewać płynącą wodę, pobierając energię elektryczną. Jego działanie jest zatem stosunkowo proste. Jest to rozwiązanie praktyczne, które pozwala na otrzymywanie tylko takiej ilości ciepłej wody użytkowej, która jest nam w danym momencie potrzebna.

Podgrzewacze przepływowe to urządzenia o niewielkich rozmiarach, a ich masa to zaledwie kilka kilogramów. Istnieją wersje jednopunktowe (jednoczerpalne), które obsługują jeden kran, oraz wielopunktowe (wieloczerpalne), za pomocą których można zasilić ciepłą wodą wszystkie krany w domu. Elektryczne podgrzewacze przepływowe można zamontować zarówno w instalacjach zasilanych z wodociągu, jak i w instalacjach czerpiących wodę z własnego ujęcia, które wyposażone są w hydrofor.

Na rynku istnieją przepływowe podgrzewacze z czujnikiem podczerwieni, wykorzystywane zwłaszcza w miejscach, które wymagają zachowania szczególnie wysokiego poziomu higieny. Dzięki czujnikowi przepływ wody włączany i wyłączany jest bez konieczności dotykania urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *