Porady

Kiedy wybierać baterie łazienkowe?

Na co należy zwrócić uwagę przy wybieraniu baterii łazienkowej i na jakim etapie remontu łazienki warto zająć się tym tematem?

Na co należy zwrócić uwagę przy wybieraniu baterii łazienkowej i na jakim etapie remontu łazienki warto zająć się tym tematem? Pytanie to warto sobie zadać odpowiednio wcześniej, bowiem może się okazać, że po dokonaniu określonych zmian w strukturze łazienki, nie każdy element będzie można później w niej zainstalować.

W wielu przypadkach wyboru baterii łazienkowej należy dokonać jeszcze przed rozpoczęciem prac wykończeniowych. Jest tak np. w przypadku baterii podtynkowych, czyli urządzeń częściowo umieszczonych pod okładziną ścienną, w zagłębieniu wykutym w ścianie. Bateria podtynkowa podłączana jest do rur w sposób zależny od jej kształtu, rozmiaru oraz ogólnej zastosowanej konstrukcji. Dopiero po zamontowaniu tego wewnętrznego elementu będzie można wykonać prace wykończeniowe w łazience.

Natomiast jeśli zdecydujemy się na montaż baterii naściennej, możemy zastosować typowe podłączenie, montując ją do rur wyprowadzonych ze ściany.

Sposób i czas zakupu baterii łazienkowej będzie więc zależał bezpośrednio od rozwiązania, które zdecydujemy się zastosować.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *