Porady

Nieprzyjemny zapach z kanalizacji?

Chyba każdy z nas tego doświadczył, mimo iż dbasz o czystość kuchni i łazienki, nadal czujesz nieprzyjemny zapach – problem leży zapewne w niedrożnej kanalizacji.

Chyba każdy z nas tego doświadczył, mimo iż dbasz o czystość kuchni i łazienki, nadal czujesz nieprzyjemny zapach – problem leży zapewne w niedrożnej kanalizacji.

W łazience często nieprzyjemna woń, wydobywa się z syfonu brodzika, czy umywalki, gdzie zbierają się wszystkie drobnoustroje; resztki skóry, czy włosów.

W kuchni najczęstszą przyczyną jest tłuszcz i resztki jedzenia, które w większości spłukuje woda, ale nieduże ilości pozostają we wnętrzu syfonu i z czasem gniją  wydzielając fetor. Aby temu zaradzić należy korzystać z sitek zlewowych , które dołączone są  do większości zlewów ( możemy dokupić takie sitko w sklepie z artykułami gospodarstwa domowego), jest ono bardzo pomocne, niestety  zabezpiecza ono otwór odpływowy w zlewie jedynie przed resztkami jedzenia i nie poradzi sobie z tłuszczem. Dobrą praktyką w walce z osadzającym się tłuszczem w syfonie zlewowym, jest przelewanie otworu zlewowego wrzątkiem.

 Zdarza się jednak, że nie ma określonego źródła; może to być efektem źle wykonanej instalacji hydraulicznej, potocznie określanej cofką. Oznacza to, że gazy z rur kanalizacyjnych, zamiast wydostawać się na zewnątrz, cofają się do wnętrza mieszkania. Mieszkańcy bloków niestety mogą czuć nie tylko cofnięcie fetoru  ze swoich rur, ale także z mieszkań sąsiadów.

Nieprzyjemny zapach z kanalizacji wydostaje się także z rzadko używanych instalacji, gdzie odpływ jest pusty, i tu powinno wystarczyć dolanie do odpływu wody

 Jeśli z kanalizacji wydobywa się nieprzyjemna woń należy użyć preparatu udrażniającego kanalizację, najlepszy tu będzie :https://www.disan.pl/produkty/szczegoly/380/melt-750-ml—preparat-do-udrazniania-zatkanych-rur-kanalizacyjnych . Melt odblokowuje nawet zupełnie zatkane rury, nie powodując korozji, nie niszczy żeliwa ,PCV i plastiku. Rozpuszcza tłuszcze i inne oleiste osady, wyzwalając przy tym bardzo silną reakcję egzotermiczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *