Jeśli chcesz mieć możliwość dodawania postów na naszym forum, bądź też dokonywania zakupów w naszym sklepie internetowym załóż konto.
Zarejestruj się
x
Jeśli chesz mieć możliwość dodawania postów na naszym forum, bądź też dokonywania zakupów w naszym sklepie internetowym załóż konto.
Zarejestruj się
Nie pamiętam hasła

Ogrzewanie podłogowe jest już standardowym rozwiązaniem zarówno w domach, jak i mieszkaniach, jednak wciąż budzi sporo kontrowersji. Jest wiele opinii za i przeciw, a ten rodzaj ogrzewania – jak każdy inny – ma swoje plusy i minusy. Jeśli rozważasz jego instalację, ten tekst pomoże Ci podjąć decyzję.


Wady i zalety ogrzewania podłogowego mogą się różnić w zależności od tego, czy chcesz je zainstalować w domu czy w mieszkaniu; czy przeprowadzasz remont czy budujesz od podstaw oraz  czy ogrzewanie ma być zamontowane tylko w wybranych pomieszczeniach czy na całej powierzchni. Główną różnicą jest tutaj koszt. Na przykład: zainstalowanie ogrzewania podłogowego w domu już istniejącym jest droższe, ponieważ wiążę się to z przebudową całej instalacji grzewczej. Ogólnie jednak najczęściej mówi się o takich wadach i zaletach:


Zalety:

  • komfort związany z równomiernym rozkładem temperatury,
  • rozwiązanie energooszczędne,
  • ogrzewanie podłogowe oznacza zniknięcie kaloryferów i rur, pomieszczenia zyskują wizualnie,
  • zastosowanie odpowiednich pomp ciepła  umożliwia chłodzenie pomieszczenia tą samą instalacją np. w okresie letnim.


Wady:

  • koszt instalacji jest dość wysoki – zależy jednak od użytych materiałów,
  • jeśli chcesz położyć drewnianą podłogę – konieczny jest zakup specjalnych desek lub paneli,
  • meble nie mogą stać bezpośrednio na podłodze, wymagane są nóżki, które umożliwią przepływ ciepła,
  • trzeba też pamiętać, że montaż ogrzewania podłogowego zwiększa masę podłogi, co jest szczególnie istotne w przypadku wyższych kondygnacji.


Trzeba też pamiętać, że ogrzewanie podłogowe długo uzyskuje żądaną temperaturę i długo się chłodzi. Uniemożliwia to co prawda szybką zmianę temperatury w pomieszczeniu, co można uznać za wadę, ale z drugiej strony – dłużej cieszymy się nagrzanym pomieszczeniem, co jest zaletą ogrzewania podłogowego.

W 2009 roku przystąpiliśmy do Grupy SBS .Jest to największa grupa w branży sanitarnej i hydraulicznej w Polsce .