Jeśli chcesz mieć możliwość dodawania postów na naszym forum, bądź też dokonywania zakupów w naszym sklepie internetowym załóż konto.
Zarejestruj się
x
Jeśli chesz mieć możliwość dodawania postów na naszym forum, bądź też dokonywania zakupów w naszym sklepie internetowym załóż konto.
Zarejestruj się
Nie pamiętam hasła

Temperatura w łazience powinna być wyższa niż w pozostałych pomieszczeniach. Dla pełnego komfortu powinna ona wynosić ok. 240C. Nie jest to możliwe bez ogrzewania. Na rynku dostępne są różne rodzaje grzejników. Jaki będzie najlepszy?


Grzejniki do łazienki dostępne są w różnych kształtach i wykonane z różnych materiałów. Głównie spotykamy grzejniki stalowe, miedziane i aluminiowe. Te dwa ostatnie typy są pokrywane chromową powłoką zabezpieczającą, która dodatkowo nadaje im bardziej elegancki wygląd.
Jeśli chodzi o kształt, najpopularniejsze są grzejniki drabinkowe (rurkowe). Są bardzo praktyczne, bo oprócz ogrzewania łazienki służą nam najczęściej jako suszarka na ręczniki. Grzejniki drabinkowe często pokrywane są powłoką antykorozyjną. Na rynku dostępne są też kaloryfery w bardziej wymyślnych formach, np. spiralne czy wyposażone w półki, a nawet lustra. Znajdziemy też, oprócz białych, grzejniki kolorowe lub chromowane. 


Wybór kaloryfera w dużej mierze zależy od mocy, jakiej potrzebujemy do ogrzania łazienki. Na rynku dostępne są grzejniki o mocy od 50 do 1000 W, a nawet więcej. Przyjmuje się, że optymalna moc to 120 W na 1 m kw. W uzyskaniu odpowiedniej temperatury ważne jest też, gdzie grzejnik zamontujemy. Jeśli zdecydujemy się na grzejnik drabinkowy, dobrze, żeby był zamontowany ok. 70 cm nad podłogą i przynajmniej 20 cm od sufitu. 

 

W 2009 roku przystąpiliśmy do Grupy SBS .Jest to największa grupa w branży sanitarnej i hydraulicznej w Polsce .