Jeśli chcesz mieć możliwość dodawania postów na naszym forum, bądź też dokonywania zakupów w naszym sklepie internetowym załóż konto.
Zarejestruj się
x
Jeśli chesz mieć możliwość dodawania postów na naszym forum, bądź też dokonywania zakupów w naszym sklepie internetowym załóż konto.
Zarejestruj się
Nie pamiętam hasła

Polecamy urządzenia firmy Heiztechnik
Więcej informacji na stronie producenta http://www.heiztechnik.pl lub w naszej firmie.
 

Q EKO DUO

Dwupaleniskowe kotły z automatycznym podajnikiem paliwa do spalania 

ekogroszku lub miału węglowego z awaryjnym rusztem wodnym.

 

Q EKO DUO jest nowoczesnym kotłem grzewczym, którego konstrukcja oparta jest na kotle Q EKO, a poprzez jego podwyższenie możliwy stał się montaż poziomego wymiennika rurowego, potocznie zwanego rusztem wodnym. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość tradycyjnego spalania paliwa w przypadku braku odpowiedniego paliwa do podajnika automatycznego, bądź w przypadku wystąpienia awarii. Automatyka kotła pozwala na wyłączenie podajnika i spalanie na ruszcie z wykorzystaniem nadmuchu przy działających wszystkich podzespołach regulacji instalacji grzewczej. Można też doraźnie spalać drewno na ruszcie zastępczym w trakcie palenia w palniku automatycznym. Dzięki zastosowaniu rusztu wodnego w kotle z podajnikiem uzyskano urządzenie o bardzo szerokiej gamie spalanych paliw.


Podobnie jak w kotle Q EKO, w standardzie występuje automatyka HT tronic 500B, natomiast w opcji dodatkowej CWU, zawór mieszający, linie termostatyczne - w postaci automatyki HT tronic 500.

 

* źródło www.heiztechnik.pl

W 2009 roku przystąpiliśmy do Grupy SBS .Jest to największa grupa w branży sanitarnej i hydraulicznej w Polsce .