Jeśli chcesz mieć możliwość dodawania postów na naszym forum, bądź też dokonywania zakupów w naszym sklepie internetowym załóż konto.
Zarejestruj się
x
Jeśli chesz mieć możliwość dodawania postów na naszym forum, bądź też dokonywania zakupów w naszym sklepie internetowym załóż konto.
Zarejestruj się
Nie pamiętam hasła

Skandynawskie aranżacje wnętrz cieszą się coraz większą popularnością również na naszym rodzimym podwórku. Kuchnia w stylu skandynawskim to wnętrze łączące w sobie minimalizm, naturę, nowoczesność i elegancję. 

 

Skandynawski styl... od kuchni

 

Styl skandynawski to połączenie natury i prostoty, a aranżowane w tym stylu wnętrza są nie tylko bezpretensjonalne, ale również funkcjonalne. Kolorem, który dominuje na skandynawskich ścianach jest biel, a także różne odcienie szarości i stonowane pastele. Żeby złamać nieco ich chłód, można pokusić się o wykorzystanie żywych, kolorystycznych dodatków, jednak z racji minimalistycznego charakteru wnętrza nie powinno być ich zbyt wiele. Kuchnia w stylu skandynawskim powinna być jasna (oświetlenie, zwłaszcza naturalne, jest w niej niezwykle istotne), a także żywa (elementy roślinne mile widziane!). Jeśli chodzi o meble, kluczowe jest wykonanie ich z drewna, a w konstrukcji dominować powinny gładkie formy (fronty, blaty, itp.). Modne w kuchniach skandynawskich są ostatnio meble w stylu vintage ze staroświeckimi uchwytami i secesyjnymi krzesłami, które dodają wnętrzu szyku i elegancji.

 

Jakie dodatki?

 

Skandynawska kuchnia jest chłodna i funkcjonalna, ale zastosowanie odpowiednich dodatków nadaje jej unikalnego, ciepłego klimatu, który sprawi, że spędzanie w niej czasu będzie czystą przyjemnością. Dodatki do kuchni tego typu powinny być nie tylko gustowne i praktyczne, ale również intrygujące. Dobrym rozwiązaniem będą w tym przypadku plecione, wiklinowe kosze, lniane serwety czy pojemniki na chleb, a także drewniane zastawy. Generalnie rzecz ujmując, dodatki powinny mieć nieskomplikowaną formę i kształty.

W 2009 roku przystąpiliśmy do Grupy SBS .Jest to największa grupa w branży sanitarnej i hydraulicznej w Polsce .