Porady

Zadbaj o ogród latem

Zbliża się pełnia lata, a wraz z nią duży wzrost temperatur, a także najprawdopodobniej wielodniowe susze. Kilka dni bez opadów to pogoda zabójcza dla naszych ogrodów, działek czy przydomowych trawników.

Zbliża się pełnia lata, a wraz z nią duży wzrost temperatur, a także najprawdopodobniej wielodniowe susze. Kilka dni bez opadów to pogoda zabójcza dla naszych ogrodów, działek czy przydomowych trawników. Dlatego należy zadbać o to, by przez całe lato odpowiednio je nawadniać, dzięki czemu wszystkie rośliny będą rosły i rozwijały się prawidłowo. W przypadku ogrodów warzywnych ma to znaczenie z punktu widzenia korzyści, jakie daje nasza ciężka praca – a więc dojrzałych owoców i warzyw, które tam hodujemy. Jeśli zaś chodzi o trawniki i ogrody ozdobne, najważniejsza jest ich funkcja estetyczna. By trwa rosła żywa i zielona, a rośliny długo i pięknie kwitły, musimy dostarczać im odpowiednią ilość wody.

W tym celu warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt do nawadniania ogrodów. Pomyślmy o takich elementach jak węże ogrodowe, zawory, rozdzielacze, zraszacze, szybkozłącza czy pistolety. Dzięki nim będziemy mogli podlewać ogród sprawnie o zgodnie z potrzebami znajdujących się w nich roślin. W naszym sklepie dostępne są wszystkie te elementy – zachęcamy do zapoznania się z asortymentem do pielęgnacji ogrodu.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *