Z osadem z kamienia mamy do czynienia i w kuchni, i w łazience. Kamień tworzy się nie tylko na baterii, brodziku czy wannie, ale też urządzeniach AGD – pralce, czajniku czy żelazku. Jako związek wapnia powstaje właściwie na wszystkich domowych sprzętach, które mają kontakt z wodą, szczególnie twardą. Należy go regularnie usuwać, bo osadzają się na nim bakterie, a nieodkamieniane sprzęty i urządzenia mogą się psuć. Kamień można usunąć na wiele sposobów. Popularnością cieszą się proste domowe metody, które niestety nie zawsze dają spodziewany efekt. Warto wtedy sięgnąć po specjalne detergenty.
Jednym z najpopularniejszych sposobów walki z kamieniem w domu jest ocet i jego mieszanina z wodą. Można nim wyczyścić czajnik, baterie czy dno brodzika lub wanny. W czołówce domowych metod znajdują się też papki przygotowane z sody oczyszczonej albo kwasku cytrynowego, a nawet… coca-cola. Plusem domowych metod jest ich niski koszt i użycie produktów, które najczęściej mamy w domu pod ręką. Mają też one swoje minusy, na przykład ocet zostawia nieprzyjemny i drażniący zapach. Do tego domowe sposoby nie zawsze sprawdzają się w przypadku powierzchni zaniedbanych.
Do zadań specjalnych przeznaczone są środki chemiczne. Na rynku dostępnych jest mnóstwo środków do czyszczenia urządzeń sanitarnych i sprzętów AGD. Są droższe od metod domowych, ale bardziej skuteczne. Używając detergentów trzeba pamiętać o zachowaniu środków ostrożności, dobrze jest więc pamiętać o nałożeniu rękawiczek, żeby ochronić dłonie.
W naszej ofercie znajdziesz środek DESCALER, który świetnia się sprawdza w odkamienianiu m.in. sprzętów AGD takich jak pralki, czajniki elektryczne i żelazka:
https://www.disan.pl/produkty/szczegoly/382/preparat-do-usuwania-osadow-wapiennych