Artykuły

Artykuły hydrauliczne pompa terma grzejnik kocioł Milanówek


Budując dom lub go remontując, często stoimy przed dylematem wyboru artykułów hydraulicznych: pomp, kotłów, term i grzejników, które nie tylko wpływałyby na komfort mieszkania, ale również nie były kosztowne w eksploatacji. Czy w Milanówku znajdziesz urządzenia spełniające te kryteria?

 

Pompowy system centralnego ogrzewania – na czym polega?

 

 

artykuly_hydrauliczne_pompy_termy_grzejniki_milanowekW systemie centralnego ogrzewania ważnym elementem są pompy – warto bowiem zauważyć, że pompowe instalacje c.o. są jednym z popularniejszych rozwiązań w Polsce. Specjalna pompa obiegowa działa tak, by ułatwić przepływ wody likwidując jej opór. Efekt tego jest taki, że instalacja ma niższą bezwładność cieplną, a co za tym idzie, działa szybciej niż alternatywny system grawitacyjny. Dodatkowo, w pompowych instalacjach centralnego ogrzewania istnieje również możliwość zamontowania grzejnika poniżej kotła c.o. To, co warto jeszcze wiedzieć o instalacjach pompowych to ich zdolność do pracy nawet przy niskich parametrach czynnika, co wpływa na dłuższą żywotność instalacji. Wybierając pompę obiegową, która sprawdzi się w systemie, warto wybrać taką, która ma „suchy” silnik – to sprawi, że upora się nawet kiedy będzie mieć do czynienia z woda o twardości powyżej 14odH. W przypadku termy, która posłużyłaby nam do ogrzania wody użytkowej – wybór poprzedzony powinien być analizą kilku kryteriów – między innymi wielkości domu, liczby kranów oraz zapotrzebowania na wodę domowników. Jeśli w domu jest kilka kranów, dobrym rozwiązaniem będą podgrzewacze ciśnieniowe, które doprowadzą wodę do kilku punktów jednocześnie, a pracować mogą zarówno w połączeniu z siecią wodociągową, jak również z innymi systemami ujęcia wody.

Po dobór odpowiednich artykułów do pompowego systemu centralnego ogrzewania: pomp, grzejników, kotłów i term, zapraszamy do Milanówka!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *