Porady

ABC… Grzejniki stalowe płytowe.

Grzejniki stalowe są obecnie najbardziej popularne na Polskim rynku, dzieje się tak za sprawą różnorodności ich wymiarów oraz dużego wyboru kolorów. Dodatkowo, bez większego problemu poradzimy sobie z doborem takiego grzejnika do danego pomieszczenia, według zapotrzebowania na ciepło .

 

Grzejniki stalowe są obecnie najbardziej popularne na polskim rynku, dzieje się tak za sprawą różnorodności ich wymiarów oraz dużego wyboru  kolorów. Dodatkowo, bez większego problemu poradzimy sobie z doborem takiego grzejnika  do danego

pomieszczenia, według  zapotrzebowania na ciepło .

 

 

Spośród grzejników stalowych, najpopularniejsze są  grzejniki płytowe. Takie grzejniki zbudowane są z jednej, bądź wielu płyt , im większa jest ich ilość, tym większa jest moc grzejnika; przy czym jednocześnie grzejnik nie zmienia swych gabarytów. Co

za tym idzie, stalowy grzejnik płytowy będzie doskonałym rozwiązaniem, przy zapotrzebowaniu na grzejniki o wysokiej mocy i małych gabarytach.

 

Płytowy grzejnik stalowy posiada niewielką pojemność wody, więc szybko się nagrzewa.

 

Należy jednak pamiętać, że grzejniki płytowe przeznaczone są do instalacji zamkniętych, gdzie obieg wody wymusza pompa.

 

Decydując  się na grzejniki płytowe, należy upewnić się, czy nasze  instalacje c.o wykonane przede wszystkim ze stali, ale także z miedzi, czy tworzywa sztucznego.

 

Źródłem ciepła w instalacji c.o z grzejnikami płytowymi może być np. kocioł na paliwa stałe, gazowy, olejowy czy elektryczny.

 

Pamiętaj, że grzejników płytowych  nie należy  stosować w instalacjach zasilanych bezpośrednio z sieci cieplnej wysokotemperaturowej!

 

Polecamy Państwu grzejniki Quinn Integrale charakteryzują się one pięknym wykończeniem. Posiadają osłonę górną typu grill, dekoracyjne panele boczne, a ich brzegi, ze względów bezpieczeństwa są od spodu zaokrąglone. Dzięki temu brak ostro zakończonych krawędzi. Grzejnik Integrale posiada 6 otworów przyłączeniowych oraz zintegrowaną instalację zasilającą. Miejsca podłączenia grzejnika, po jego zawieszeniu zostają dyskretnie schowane. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu wspornikowi  typy 21, 22 i 33 można podłączać zarówno z lewej, jak i z prawej strony.

Więcej o produkcie znajdziesz tutaj  >>> https://www.disan.pl/produkty/82/grzejniki-quinn-radiators-integrale

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *