Porady

Aranżacja małej łazienki

Ograniczona przestrzeń łazienki wcale nie musi być problemem. Gdy mamy do dyspozycji niewielką łazienkę, musimy co prawda zrezygnować z części wyposażenia, które chcielibyśmy w niej umieścić.

Ograniczona przestrzeń łazienki wcale nie musi być problemem. Gdy mamy do dyspozycji niewielką łazienkę, musimy co prawda zrezygnować z części wyposażenia, które chcielibyśmy w niej umieścić. Możemy jednak zastąpić te elementy innymi, bardziej dopasowanymi do jej rozmiarów, bez konieczności rezygnowania z jakichkolwiek walorów estetycznych czy użytkowych. Oprócz tego nie musimy rezygnować z ulubionych kolorów czy sposobu wykończenia, a także niewielkich akcesoriów i dekoracji.

Łazienkę wielkości 4 m kwadratowych możemy urządzić przy pomocy zabawy kolorem, np. zestawiając barwy kontrastowe. Świadome operowanie kolorami pozwoli nie tylko na zachowanie estetyki, ale także na optyczne powiększenie przestrzeni. Ciekawym trikiem, który pozwala osiągnąć ten efekt, jest instalacja dużego lustra np. na całej szerokości ściany nad umywalką lub wanną.

Drugą ważną kwestią jest dobór odpowiedniej armatury sanitarnej, który pozwoli na właściwe i praktyczne zagospodarowanie przestrzeni. Ważny jest też dobór mebli, które nie zajmą dużo miejsca, ale będą pojemne i użyteczne.

Inspiracji warto szukać w katalogach, natomiast konkretne produkty dostosowane do każdego typu łazienki dostępne są w naszym sklepie internetowym – zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *