Porady

Grzejniki łazienkowe

Czym cechują się grzejniki łazienkowe i jak dobrać taki, który będzie w stu procentach zaspokajał nasze potrzeby?

Czym cechują się grzejniki łazienkowe i jak dobrać taki, który będzie w stu procentach zaspokajał nasze potrzeby?

Grzejniki łazienkowe mają różne formy, kształty i wzory. Ich moc nie musi być duża, bo tak niewielkie pomieszczenie, jakim jest łazienka, łatwo jest nagrzać, można zatem zastosować wiele ciekawych rozwiązań.

Najpopularniejszą formą są tak zwane drabinki – grzejniki łazienkowe, które jednocześnie mogą pełnić praktyczną rolę suszarek dla ręczników. Rurki, z których składa się taki grzejnik, mogą być powyginane w różne kształty, co ma duże znaczenie także z punktu widzenia estetyki

Grzejniki łazienkowe zwykle wykonane są wysokiej jakości rur stalowych, rur miedzianych albo aluminium. W ich konstrukcji duże znaczenie mają zabezpieczenia antykorozyjne, ponieważ w łazienkach panuje duża wilgotność. Zwykły grzejnik w takich warunkach mógłby zardzewień nawet w ciągu kilku miesięcy.

Moc grzejników łazienkowych uzależniona jest od wielkości pomieszczenia, jednak zwykle jest niewielka. Warto jednak wybierać propozycje o dużej powierzchni, dzięki czemu można dodatkowo wykorzystać ciepło wydzielane przez grzejnik do szybkiego suszenia ręczników.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *