Porady

Ogrzewanie podłogowe coraz popularniejsze

Ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie coraz częściej stosowane w domach i mieszkaniach. Pozwala na oszczędność energii, a także na wygodę i wysoki poziom estetyki w pomieszczeniu.

Ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie coraz częściej stosowane w domach i mieszkaniach. Pozwala na oszczędność energii, a także na wygodę i wysoki poziom estetyki w pomieszczeniu. Niekiedy stosuje się je w przypadku całych mieszkań, a niekiedy tylko dla pojedynczych pomieszczeń – np. łazienki lub salonu. Może pełnić rolę ogrzewania głównego lub ogrzewania uzupełniającego. 
Rozwiązanie to pozwala na osiągniecie wysokiego komfortu cieplnego w pomieszczeniu, ponieważ ciepłe powietrze, zgodnie z prawami fizyki, unosi się do góry, ogrzewając całą przestrzeń w sposób równomierny. Pozwala to uzyskać optymalną temperaturę w pomieszczeniu, ograniczyć wysuszanie powietrza oraz w dużym stopniu oszczędzić energię cieplną. Instalacje tego typu można łączyć z  niekonwencjonalnymi, ekologicznymi źródłami ciepła takich – np. pompami ciepła czy też kolektorami słonecznymi, co chętnie wykorzystują osoby preferujące rozwiązania przyjazne środowisku. Ponadto brak grzejników pozwala na dowolną, swobodną aranżację pomieszczenia, co wpływa na jego stylistykę i związane z nią wrażenia estetyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *