Porady

Pełna wygoda w łazience

By zadbać o pełen komfort i wygodę podczas korzystania z łazienki, musisz już na etapie planowania jej urządzenia i wystroju zastanowić się, jakie są Twoje potrzeby i w jaki sposób najskuteczniej je zaspokoisz.

By zadbać o pełen komfort i wygodę podczas korzystania z łazienki, musisz już na etapie planowania jej urządzenia i wystroju zastanowić się, jakie są Twoje potrzeby i w jaki sposób najskuteczniej je zaspokoisz. Weź pod uwagę własne preferencje, ale także i potrzeby pozostałych domowników. Jeśli np. mieszkasz razem z dziećmi lub z osobami starszymi, warto, żebyś dostosował elementy wyposażenia także do nich.

Wybierając elementy armatury zastanów się, czy lepszym wyborem będzie wanna, czy prysznic. Zadbaj też o umieszczenie wszystkich urządzeń na odpowiedniej wysokości – zarówno umywalki oraz baterii łazienkowych, jak i luster czy muszli klozetowej – tak, by wszyscy domownicy mogli z nich bezproblemowo korzystać. Jeśli łazienkę chcesz dostosować do potrzeb osób starszych, zamontuj specjalne uchwyty, dzięki którym łatwiej będzie im korzystać ze sprzętów łazienkowych. Jeśli masz dzieci, pamiętaj, że bezpieczniej jest umieszczać półki i szafki na akcesoria łazienkowe poza ich zasięgiem.

Odpowiednie przemyślenie tematu i właściwe zaplanowanie i zaprojektowanie łazienki wpłynie na komfort i zadowolenie wszystkich korzystających z niej osób.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *