Porady

Pompa ciepła a kocioł kondensacyjny

Obie te konstrukcje funkcjonują w tym samym celu – mają za zadanie ogrzewać pomieszczenia oraz podgrzewać wodę użytkową dla domu. Są to jednak urządzenia pracujące zupełnie inaczej.

Obie te konstrukcje funkcjonują w tym samym celu – mają za zadanie ogrzewać pomieszczenia oraz podgrzewać wodę użytkową dla domu. Są to jednak urządzenia pracujące zupełnie inaczej. Podstawową różnicą jest materiał, który jest w nich przetwarzany na energię cieplną. W przypadku kotła jest to paliwo kopalne – gaz czy olej opałowy. Natomiast w przypadku pompy ciepła niezbędny do jej działania jest prąd elektryczny. Funkcjonowanie pompy polega na transformowaniu energii cieplnej pochodzącej z naturalnych źródeł – z wody, gruntu czy powietrza – na energię cieplną używaną do ogrzewania domu. Nie jest w tym przypadku potrzebne żadne paliwo, w wyniku jej działania nie powstają też żadne spaliny.

W przypadku kotłów ich wydajność jest weryfikowana za pomocą wskaźnika sprawności, natomiast mówiąc o pompie używamy terminu współczynnik efektywności (COP – Coefficient of Preformance).

Firma DISAN oferuje oba te rozwiązania. W naszej ofercie posiadamy kotły gazowe, olejowe, stałopalne pochodzące od najlepszych producentów, a także markowe urządzenia wykorzystujące energię odnawialną: pompy ciepła, solary, ogniwa fotowoltaiczne. Zajmujemy się także serwisem tych urządzeń. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *