Porady

Pompy obiegowe

Pompy obiegowe to urządzenia uniwersalne, bowiem są kompatybilne z większością kotłów do c.o. wyprodukowanych w nowoczesnej technologii.

Pompy obiegowe to urządzenia uniwersalne, bowiem są kompatybilne z większością kotłów do c.o. wyprodukowanych w nowoczesnej technologii. Niektóre kotły są wyposażane w pompy obiegowe już na etapie produkcji, natomiast gdy kocioł jej jej pozbawiony, należy zamontować ją w instalacji.

Większość pomp obiegowych posiada silniki z możliwością ręcznego lub automatycznego regulowania prędkości obrotów. Zaleca się, by pompa pracowała przez większość czasu na najwyższych obrotach, dzięki czemu osiąga większą sprawność i wydajność.

Pompy instaluje się na przewodzie zasilającym albo na przewodzie powrotnym. Jest montowana na rurociągu przy pomocy śrubunków. Przed i za pompą muszą znaleźć się zawory odcinające, dzięki czemu nie trzeba każdorazowo usuwać wody z całej instalacji podczas przeglądu lub wymiany. Niektóre pompy mają zawory już wbudowane, nie trzeba ich zatem dodatkowo instalować.

Wygodnymi urządzeniami są pompy obiegowe zawierające elektroniczne układy regulacji ciśnienia, dzięki czemu urządzenie samo dostosowuje się do zmiennych przepływów wody. Ciśnienie w instalacji nie rośnie nadmiernie i nie trzeba dzięki temu ręcznie regulować pracy silnika.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *