Porady

Światowy Dzień Wody – 22 marca

Już 22 marca po raz kolejny będziemy obchodzić Światowy Dzień Wody ustanowiony z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Już 22 marca po raz kolejny będziemy obchodzić Światowy Dzień Wody ustanowiony z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych. W tym dniu podejmowane są liczne dyskusje na temat ochrony wody i zasobów wody pitnej na świecie oraz dotyczące kwestii oszczędzania wody. Z tej okazji odbywają się liczne akcje i kampanie promocyjne, które mają na celu uświadomienie społeczeństwa o zagrożeniach płynących z marnotrawstwa wody.

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Wody warto zastanowić się nad swoim stylem życia i nad tym, jak na co dzień korzystamy z wody.

Według Światowej Organizacji Zdrowia minimalna ilość wody na dzień dla jednej osoby to 20 litrów. Jednakże w praktyce zużywamy jej zwykle dużo więcej.

Jak więc możemy na co dzień oszczędzać wodę w ramach własnego gospodarstwa domowego?

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że podczas takich czynności jak pranie czy zmywanie także można oszczędzać. Zmywanie pod bieżącą wodą niestety wpływa na duże jej zużycie. Natomiast pralki warto ustawiać na pracę w trybie ekonomicznym. Podobnie ma się kwestia kąpieli – dużo bardziej oszczędne są prysznice niż kąpiel w wannie.

Inną formą oszczędzania wody jest instalacja odpowiedniej armatury sanitarnej. Np. praktyczne baterie jednouchwytowe pomagają w kontrolowaniu ciśnienia wody oraz jej temperatury, a to w szerszej perspektywie także przekłada się na oszczędność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *