Wydarzenia

Funkcjonalna elegancja, czyli kuchnia w stylu angielskim

cup-829527

 

Kuchnia w stylu angielskim to połączenie szyku i elegancji z funkcjonalnością. Jasne, ciepłe barwy to klasyczne rozwiązanie, które sprawia, że kuchnia staje się ciepła i przytulna.

Kolor to podstawa

Charakterystyczne dla stylu angielskiego są jasne, neutralne barwy. Przede wszystkim biel i beż, tak na ścianach i podłodze, jak meblach i akcesoriach. Odcienie tych barw łączy się z naturalnymi kolorami drewna czy gliny. Taką paletę kolorystyczną urozmaica się akcentami w odcieniach wyrazistych barw, np. czerwieni czy zieleni.

Tradycja w kuchni

Styl angielski opiera się, oprócz barw, na tradycji. W kuchni w tym klimacie znajdziemy meble vintage lub stylizowane na takie. To klasycznie eleganckie szafki, najczęściej w jasnych kolorach, z delikatnymi zdobnymi detalami. Istotną rolę odgrywa też wyspa kuchenna, którą z reguły umieszcza się na środku pomieszczenia, lub masywny drewniany stół, który przywodzi na myśl rodzinne posiłki.

Stylowe dekoracje

Zadaniem dodatków w kuchni w stylu angielskim jest sprawić, żeby kuchnia stała się jeszcze bardziej przytulna. Tę funkcję świetnie spełniają tekstylia, np. firanki, obrusy, serwety, bieżniki, a nawet poduszki na krzesła w pasy, kratę czy kwiaty. Do tego zioła w glinianych donicach czy warzywa i owoce w wiklinowych koszach. A na ścianach powinny się pojawić rodzinne portrety, stary zegar i zdobione talerze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *