Wydarzenia

Jak skutecznie wyczyścić prysznic?

cleaning-268068

Prysznic raz lub dwa razy dziennie, brany przez każdego domownika oznacza kiepski stan kabiny prysznicowej. Zacieki, osady z kamienia czy mydła, a nawet pleśń – jak sobie z nimi skutecznie poradzić? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek.

Osad, kamień czy pleśń?

Kabiny prysznicowe produkowane są najczęściej ze szkła lub tworzywa sztucznego je imitującego. Najpopularniejsze brodziki, z kolei, są ceramiczne lub akrylowe. A do tego jeszcze dochodzą płytki i bateria. Na każdym z tych elementów powstaje osad z kamienia i mydła, a na fudze między płytkami i w zakamarkach kabiny czasem pojawia się jeszcze pleśń. Mamy więc do czynienia z różnymi problemami na różnych tworzywach. Trzeba zwrócić uwagę, na to czym i w jaki sposób je czyścimy, żeby posłużyły nam jak najdłużej.

Czym czyścić?

Kabiny prysznicowej ze szkła nie powinno się czyścić środkami szorującymi. Zapomnij więc o mleczkach i pastach, szczególnie tych gruboziarnistych. Lepiej sprawdzą się specjalne detergenty przeznaczone do mycia kabin, a do usuwania cięższych zabrudzeń przyda się odkamieniacz. Z zewnątrz kabinę możesz wyczyścić płynem do mycia szyb. Przydatna jest też wycieraczka do szyb.

Brodzik najłatwiej i najszybciej wyczyścisz detergentem – w formie mleczka lub płynu w sprayu.
Jeśli masz brodzik akrylowy – zwróć uwagę na skład środka. Aceton, alkohol, amoniak mogą uszkodzić powierzchnię. Podobnie jak mleczka zawierające ścierające drobiny. Jeśli masz do czynienia z pleśnią, użyj środka przeciwgrzybicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *