Wydarzenia

Lustereczko powiedz przecie

kaboompics.com_Closeup of a young woman applying perfume

Lustro w łazience to podstawa. Spoglądamy w nie przynajmniej kilka razy dziennie: myjąc zęby, czesząc się, malując czy goląc. Nie pełni ono jednak wyłącznie funkcji użytkowej, jego zadaniem jest też ozdobienie łazienki.
Rodzaje luster

Istnieje cała mnogość luster. Różnią się nie tylko rozmiarem, ale również kształtem i kolorem. Możemy wybrać lustro z oświetleniem, ramą, półeczką na kosmetyki albo i bez nich. Rynek oferuje różnego typu lustra: od tradycyjnych przez ozdobne po kosmetyczne. Tradycyjne to najczęściej różnej wielkości lustra w podstawowych kształtach geometrycznych, np. prostokątne, okrągłe czy owalne. Ozdobne to oczywiście te z elementami dekoracyjnymi w różnej postaci, np. zdobionych ram lub tafli. Z kolei kosmetyczne to najczęściej oświetlone lustra powiększające.

Jak wybrać lustro do łazienki?

Pierwszym kryterium wyboru lustra do łazienki jest oczywiście gust. Lustro po prostu powinno nam się podobać. Trzeba jednak pomyśleć o innych aspektach. Kupując lustro, pamiętajmy, że wielkość, kształt i oświetlenie tafli (i naturalne, i sztuczne) wpływa na wygląd całego pomieszczenia, np. małą łazienkę optycznie powiększy duże lustro bez ramy. Najważniejsza jednak jest funkcjonalność. Być może do codziennych czynności, np. robienia makijażu, lepsze będzie lustro z oświetleniem? Weźmy też pod uwagę wzrost domowników i dobierzmy wymiary lustra tak, aby każdy mógł się w nim spokojnie przejrzeć. Dodatkowo, zastanówmy się nad sposobem jego montażu – czy ma być wklejone w glazurę czy po prostu stać lub wisieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *