Wydarzenia

NAGRZEWNICE NA PELLET TO IDEALNA ALTERNATYWA DLA TRADYCYJNEGO OGRZEWANIA

 

 

Dlaczego zastosowanie nagrzewnicy na pellet tak znacznie obniża koszty ogrzewania i kompleksowego systemu nadmuchowego?

-Wpływa na to wiele czynników. Po pierwsze, seryjność i powtarzalność produkcji pozwoliła znacznie obniżyć koszt samych urządzeń. Po drugie, włączenie nagrzewnicy ORTE POWER 24-350 kW na pellet do systemu nadmuchowego pozwala na znaczną redukcję kosztów ogrzewania wynikającą z wysokiej sprawności urządzenia, oraz niskiej ceny pelletu (redukcja kosztów ogrzewania do 70% w stosunku do oleju, do 50% w stosunku do gazu płynnego oraz do 20% w stosunku do gazu ziemnego). Należy również pamiętać o braku kosztów związanych z przyłączem np. gazu czy montażem/wynajmem zbiornika na olej lub gaz propan-butan oraz brak opłat stałych, jak opłaty za gaz, opłaty przesyłowe. Ponadto nie ponosimy kosztów związanych z montażem osobnych systemów: wodno – grzewczego, klimatyzacyjnego, wentylacyjnego, filtracyjnego, nawilżającego oraz rekuperacji. Wszystkie te funkcje obsługuje jeden system nadmuchowy. Brak czynnika pośredniego sprawia, że cała energia jest oddawana „tu i teraz”. W przypadku instalacji wodnej istnieje duża bezwładność – na przykład musimy zacząć grzać kilka godzin przed powrotem z pracy, w dodatku instalacja jest ciepła jeszcze kilka godzin po jej wyłączeniu. W przypadku pieców nadmuchowych (nagrzewnic), cała energia oddawana jest natychmiast. Pieniędzy nie wydajemy również na kaloryfery, co dodatkowo zwiększa funkcjonalność i estetykę pomieszczeń.

ZALETY PIECA NADMUCHOWEGO (NAGRZEWNICY) ORTE POWER 24-350kW NA PELLET

*tanie i powszechnie dostępne ekologiczne i czyste paliwo – pellet

* brak przykrego zapachu, kurzu, przeciągu,

*wysoka sprawność urządzenia i dodatkowa oszczędność poprzez skrócenie czasu nagrzewania pomieszczeń,
*możliwość pracy we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach,

* prosta i wygodna obsługa (automatyczne wygarnianie popiołu),

* mobilność – nie wymaga montażu na stałe,

* nie wymaga instalacji grzewczej, może stać się elementem już istniejącego systemu nadmuchowego,
* niskie koszty montażu i eksploatacji,

* ogrzewa powietrze i wymusza jego cyrkulację,

* pełna automatyka, możliwość zaprogramowania temperatury w ciągu dnia i nocy,

* sterownik utrzymuje żądaną temperaturę (zbyt wysoka temperatura generuje straty) Jak działa ogrzewanie nadmuchowe, którego elementem jest nagrzewnica ORTE POWER 24-250 kW na pellet? Zanim powietrze trafi do pieca nadmuchowego na pellet (nagrzewnicy Orte Power) najpierw przechodzi przez czerpnię wewnętrzną lub zewnętrzną i filtr włókninowy. Są to urządzenia niezbędne do poprawnego funkcjonowania całej instalacji.

Czerpnia zewnętrzna dostarcza świeże powietrze i miesza je z ochłodzonym powietrzem powracającym (przez czerpnię wewnętrzną) z ogrzanych pomieszczeń. Następnie powietrze ogrzewa się w wymienniku nagrzewnicy na pellet i rozprowadzane jest systemem kanałów wentylacyjnych zakończonych kratkami nadmuchowymi z przepustnicami do poszczególnych pomieszczeń. Przepustnice na kratkach służą do regulacji ilości wypływu powietrza. Ze względu na fakt, że kratki nadmuchowe lokalizowane są w poszczególnych pomieszczeniach wzdłuż ścian, a czerpnia wewnętrzna w centralnej części budynku, nadmuchiwane powietrze miesza się i cyrkuluje. Nie występują więc lokalne różnice w temperaturze, co pozwala na otrzymanie komfortu cieplnego. Ewentualna nadwyżka powietrza w domu usuwana jest przewodami instalacji grawitacyjnej. Czas rozruchu ogrzewania powietrznego (do momentu odczuwalnej zmiany temperatury) wynosi w praktyce od kilku do kilkunastu minut. Pozwala to na skrócenie czasu ogrzewania obiektu. Do sterowania pracą nagrzewnicy na pellet służy termoregulator programowalny. Dzięki niemu w ogrzewanym obiekcie utrzymywana jest żądana, zaprogramowana temperatura.

Istnieje możliwość regulacji nagrzewnicy choćby poprzez telefon komórkowy. W ten sposób wracając z urlopu możemy wejść do nagrzanego domu – wystarczy pół godziny wcześniej zdalnie włączyć nagrzewnicę. System nadmuchowy, wykorzystując czerpnię zewnętrzną, umożliwia pełną wentylację obiektu. Może pracować w recyrkulacji lub przy użyciu świeżego powietrza, którego jest w stanie wtłoczyć do budynku około 3000m³ w ciągu godziny. Bywa to bardzo przydatne przy złych warunkach atmosferycznych lub w czasie przebywania dużej grupy osób w pomieszczeniach (w przypadku dużych obiektów i mocniejszej nagrzewnicy przepływ ogrzanego powietrza wynosi nawet 17200m³/h). Jakie funkcje może spełniać jeden system nadmuchowy, którego elementem jest nagrzewnica na pellet? System ogrzewania nadmuchowego, którego głównym elementem jest nagrzewnica Orte Power na pellet można dodatkowo wyposażyć w filtrowanie, nawilżanie, chłodzenie, rekuperację, jonizację oraz gruntowy wymiennik ciepła. Taki system nadmuchowy umożliwia również rozprowadzenie ciepłego powietrza po budynku z kominka. Czy nagrzewnica na pellet może w prosty sposób stać się elementem istniejącego systemu klimatyzacyjnego/wentylacyjnego? Tak. W budynkach z istniejącym systemem klimatyzacji, komfortowe i ekonomiczne ogrzewanie uzyskujemy przy minimalnym nakładzie finansowym. Do istniejącego systemu powietrznego dokładany jest jedynie moduł ogrzewająco-wentylacyjny, czyli nagrzewnica na pellet, wykorzystujący wspólne elementy systemu. Poprzez system kanałów wentylacyjnych ogrzane powietrze rozprowadzane jest dmuchawą nagrzewnicy do poszczególnych pomieszczeń. Dodatkowo, przy wyłączonym palniku, wentylator w nagrzewnicy działa jak wentylacja. Dzięki temu mamy w domu świeże powietrze bez potrzeby otwierania okien. Jest to bardzo praktyczne, zwłaszcza latem, kiedy biomy się komarów, które mogłyby wlecieć do budynku. Nie musimy też wybierać pomiędzy poczuciem bezpieczeństwa a wygodą – nie każdy czuje się komfortowo śpiąc przy otwartym oknie.

Dlaczego nagrzewnica ORTE POWER 24-350 kW kW może być stosowana również w obiektach nieposiadających systemu nadmuchowego? Nagrzewnica na pellet Orte Power może być urządzeniem wolnostojącym, nie podłączonym do systemu nadmuchowego. Wyposażona jest w czopuch rozprowadzający powietrze na boki. Jej niewielka waga (ok. 150-250 kg w zależności od mocy) umożliwia w prosty i szybki sposób przestawianie jej do pomieszczeń, które akurat potrzebujemy nagrzać. Nie wymaga kotłowni, wystarczy podpiąć ją do odpowiedniej instalacji odprowadzającej spaliny. Jako dodatkowe akcesorium do nagrzewnicy może być dołączona specjalna podstawka na kółkach ułatwiające jej przemieszczanie.

ZALETY SYSTEMU NADMUCHOWEGO

*niski koszt instalacji – ogrzewanie i klimatyzacja w jednej instalacji; brak kosztownej instalacji wodnej

* najniższe koszty eksploatacji dzięki zastosowaniu nagrzewnicy – oszczędne i ekologiczne paliwo – pellet

* komfort i zdrowie – ogrzewanie, klimatyzacja, wentylacja, filtracja, jonizacja, nawilżenie *walory estetyczne, a także zwiększona funkcjonalność pomieszczeń – brak kaloryferów, świeże powietrze w budynku bez konieczności otwierania okien (większe bezpieczeństwo i brak komarów latem)
* całoroczna funkcjonalność systemu

*najniższa bezwładność systemu

* mniej zawodne od tradycyjnego CO, ponieważ w instalacji nie stosuje się wody. Żaden z elementów instalacji nie jest narażony na korozję, zamarzanie, odkładanie kamienia czy przecieki

*atrakcyjna cena

*etapowość projektu

*sprawność ogrzewania nie ulega zmianie nawet po kilkudziesięciu latach

* umożliwia rozprowadzenie ciepłego powietrza po budynku z kominka

 

źródło; ORTE Polska Sp. z o.o. ul. Groblowa 1 05-800 Pruszków Tel.: +48 22 374 13 73

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *