Wydarzenia

Sortowniki

W dobie rosnącej świadomości ekologicznej Polaków pojawiło się na rynku wiele zastosowań umożliwiających dbanie o środowisko naszej ziemi. Odpowiednio przeprowadzona segregacja odpadów umożliwia ponowne przetworzenie zużytych opakowań, dzięki temu zmniejsza się zapotrzebowanie na surowce, a także zmniejsza się obszar przeznaczony na wysypiska śmieci, tym samym zmniejsza się ilość toksycznych substancji, które powstają podczas spalania odpadów.

Często jednak pojawia się problem braku miejsca w naszej kuchni na dodatkowe pojemniki na śmieci, warto wtedy zakupić sortownik na odpady.

franke sortownik

Sortowniki pozwalają nam szybko i w prosty sposób oddzielać domowe odpady tj. papier, plastik, szkło, zużyte baterie, czy odpady organiczne.

 

Proponujemy zakup sortowników marki Franke oferującej szeroki asortyment, zaspokajający oczekiwania najbardziej wymagających klientów, od funkcjonalnych, standardowych modeli do wyszukanych rozwiązań z efektownymi detalami wzorniczymi czy wersjami do samodzielnego montażu. Nowoczesne mechanizmy wysuwania lub wyjmowania pojemników ułatwiają codzienne użytkowanie i porządkowanie, zaś bogata oferta rozmiarów i konfiguracji, pozwala dobrać sortowniki do każdej kuchennej zabudowy.

 

Niezbędnym elementem wyposażenia współczesnej kuchni jest także zamontowany w zlewozmywaku młynek do rozdrabniania organicznych odpadów żywnościowych. Coraz więcej Polaków decyduje się na jego zakup.

franke mlynek

Pierwsze tego typu rozwiązanie zostało opatentowane 27 sierpnia 1935 roku, w Stanach Zjednoczonych. John Hammes zauważył, że jego żona zawija odpady i obierki kuchenne w gazety a dopiero potem wyrzuca. Pomyślał sobie, że szybciej i łatwiej będzie obierać warzywa na wysokości blatu, najlepiej nad zlewem i mielić obierki tak, by spłynęły kanalizacją.

 Myjąc wszystko w zmywarce i tak pozostałości spłukujesz w zlewie. Dlatego stosujemy sitka, by nie zapychać rur. Wyciąganie z niego brudów nie należy do najprzyjemniejszych czynności, a i tak niewiele pomaga, bo i tak z czasem   konieczne jest nalanie niezwykle silnych środków chemicznych do udrożniania, co bardzo zanieczyszcza środowisko. Często nawet gdy rury są drożne to i tak okropnie z śmierdzi, bo resztki jedzenia gniją i rozkładają się w rurach. Więc warto zainwestować w taki młynek.

 Młynek do odpadów przeznaczony jest wyłącznie do mielenia odpadów żywnościowych!!    

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *