Wydarzenia

Sprawdzone innowacje, czyli łazienka praktyczna i nowoczesna

kaboompics.com_In Design We Trust - Billboard (1)

 

Większość z nas jest przyzwyczajona do klasycznych rozwiązań w łazience. Są popularne i, przede wszystkim, sprawdzone. Przygotowaliśmy jednak dla Was zestawienie pomysłów, które od kilku lat zyskują na popularności i chociaż bardziej innowacyjne, są równie bezpieczne, co te, do których jesteśmy przyzwyczajeni.

 
1) Prysznic bez brodzika

Ogromną popularność zyskuje kabina prysznicowa bez brodzika. Kabiny tego typu, nazywane „walk in”, to najczęściej tafle szkła ustawiane bezpośrednio na posadzce, charakteryzują się przestronnym wejściem. W przypadku takiego prysznica odpływ montowany jest w podłodze. Interesujący i nowoczesny design to nie jedyna zaleta pryszniców bez brodzika. To dobre rozwiązanie dla osób starszych z częściowo ograniczoną mobilnością – brak progów i stopni ułatwia wchodzenie i wychodzenie spod prysznica.

2) Myjąca toaleta

Bidet to powszechne rozwiązanie, chociaż w polskich mieszkaniach, szczególnie w starszym budownictwie, widuje się go dość rzadko. Jest pomysłem praktycznym, ale zajmującym dodatkowe miejsce w łazience. Następczynią bidetu jest myjąca toaleta, czyli właściwie system 2w1. Na jednym urządzeniu załatwiamy potrzeby, a potem się myjemy. To w pełni higieniczne rozwiązanie, z głowicą, z której tryska strumień wody, wyposażone w filtry wody oraz systemy autoczyszczenia i odkażania. Jej zaletą jest m.in. wygoda użytkowania i oszczędność miejsca.

3) Miska bezkołnierzowa

Nowością na polskim rynku jest bezkołnierzowa miska WC. Taka miska jest pozbawiona ceramicznego obrzeża otaczającego miskę ustępową. To wyjątkowe higieniczne i ekonomiczne rozwiązanie. Miska bezkołnierzowa jest łatwiejsza do utrzymania w czystości, ponieważ bakterie i kamień nie osadzają się na jej obrzeżach. Dodatkowe, miski te mają niższe zużycie wody niż te tradycyjne.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *