Wydarzenia

Ups … już jesień, a czy przegląd kotła zrobiony?

Często dopiero jesienią przypomina nam się, że nasz kocioł nie ma aktualnego przeglądu.

Należy pamiętać, że jeśli nie wykonamy okresowego przeglądu kotła, zaoszczędzimy tylko pozornie. Jeśli dojdzie do jakiejkolwiek awarii kotła będziemy musieli wezwać autoryzowanego serwisanta, a jego naprawa może wtedy przekroczyć koszt rocznego przeglądu.

Poza tym przede wszystkim trzeba zadbać o nasze bezpieczeństwo!

Kocioł jak każde inne urządzenie może się zepsuć. Pamiętaj, że pracuje on rocznie naprawdę wiele godzin, w związku z czym praca nawet najlepszego kotła z czasem ma prawo się pogorszyć.

Nie zapominaj też, że tlenek węgla potocznie zwany czadem to produkt niecałkowitego spalania paliw np. gazu, węgla, koksu itp. Ponieważ całkowite spalanie paliwa możliwe jest jedynie w teorii, w praktyce kocioł grzewczy produkuje niewielkie ilości  bezwonnego, niewidocznego i trującego gazu. Dlatego tak bardzo ważne jest, żeby nie wydostawał się on z kotła do pomieszczenia, czyli że nasz kocioł musi być całkiem bezawaryjny dla naszego bezpieczeństwa. A nawet kiedy nie dostrzegasz żadnych nieprawidłowości w pracy kotła, pamiętaj, że coroczny serwis jest i tak konieczny.

Serwisowany kocioł gazowy, czy nawet gazowy podgrzewacz wody, posłuży nam przez długie lata, a coroczna kontrola urządzenia zapewnia jego bezpieczne działanie.

Pamiętaj jeśli kocioł nie będzie serwisowany minimum raz w roku straci gwarancję producenta.  Wymogiem gwarancyjnym każdego producenta jest powierzenie przeglądu kotła tylko autoryzowanemu serwisantowi,.

Autoryzowany serwisant jest odpowiednio przeszkolony, poza tym dysponuje on pakietem oryginalnych części zamiennych, więc czasem jest on w stanie usunąć awarię kotła już podczas pierwszej wizyty.

Jesienne chłody sprawiają, że przypominamy sobie o przeglądzie kotła. Niestety w tym okresie trzeba liczyć się z tym, że terminy będą już zarezerwowane na co najmniej kilka następnych dni, zatem cierpliwie należy umówić się na wyznaczony termin. Pamiętaj, że w tym okresie serwisant codziennie musi wykonać kilka przeglądów, zatem na przyszłość warto umawiać się na przegląd kotła w okresie wakacyjnym.

Autoryzowany serwis : Viessmann, Immergas, Termet, Wolf .

znajdziesz tutaj https://www.disan.pl/serwis/lista

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *