Wydarzenia

Zadbaj o swój kominek!

Za oknem zima, więc nasze kominki są też w codziennej eksploatacji. Jak zatem dbać o kominek, żeby zawsze dobrze wyglądał, a piękna palącego drewna nie zasłaniała czarna od sadzy szyba?

Przede wszystkim należy zacząć od podstaw, czyli jakości opału. Najczęściej wykorzystujemy tu drewno, ponieważ charakteryzuje się ono wysoką kalorycznością i jest najbardziej dostępne. Nie każde drewno jest jednak odpowiednie – idealne będzie drewno z drzew liściastych. Drzewa iglaste nie bardzo nadają się do kominka, ponieważ charakteryzuje je duża zawartość żywicy, która podczas spalania powoduje iskrzenie i  także sprawia, że sadze bardzo szybko osadzają. Pamiętaj także, że drewno do kominka powinno być suche !

Kominek jednak nie czyści się sam!

Po każdym użytkowaniu należy wyczyścić palenisko (oczywiście po całkowitym ostygnięciu!!!) Systematyczne dbanie o czystość wkładu kominkowego sprawi, że posłuży nam  on znacznie dłużej!

Czysta szyba to podstawa.

Cała frajda z kominka to widok pięknie płonącego drewna…niestety sadze osadzające się na szybie kominka  często przysłaniają nam ten piękny widok, a ich usunięcie wcale nie należy do najprostszych.

Niewielki osad usuniemy płynem rozpuszczającym tłuszcze, możemy spróbować także wykorzystać popiół z paleniska (zgniatamy delikatnie zwilżoną zwykłą gazetę, nakładamy popiół z paleniska i czyścimy).

Większy osad usuniemy za pomocą specjalistycznych płynów usuwających bez problemu wszystkie osady. Sprawdzi się tu preparat dostępny tutaj ->  https://www.disan.pl/produkty/szczegoly/470/srodek-czyszczacy-do-kominkow-firenet

kominek

fot.inspiredbyfamylymag.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *