EcoTEC pro 246/5-3 (H-PL) to wiszące, jednofunkcyjne, gazowe kotły kondensacyjne do ogrzewania gazem ziemnym, które posiadają możliwość przezbrojenia na propan. Kompaktowe wymiary urządzenia i szeroka gama dedykowanych certyfikowanych systemów kominowych umożliwiają optymalną jego lokalizację w przestrzeni budynku.
Kotły mogą współpracować z regulatorami wyposażonymi w złącze komunikacyjne eBus, zarządzającymi parametrami pracy urządzenia w oparciu o temperaturę zewnętrzną i wewnętrzną budynku.
Zalety kotła kondensacyjnego EcoTEC pro 246/5-3 (H-PL)
- Zintegrowany, kondensacyjny wymiennik ciepła wykonany ze stali nierdzewnej.
- Nadmuchowy palnik ze stali nierdzewnej z bezstopniową regulacją prędkości.
- Pompa elektroniczna o wysokiej efektywności (HEP)
- Automatyczny odpowietrznik
- Wbudowany trójdrogowy zawór przełączający
- Zautomatyzowany system diagnostyczny (wyświetlacz cyfrowy)
- Możliwość zamontowania regulatora pogodowego bezpośrednio na panelu kotłów
- Podświetlany wyświetlacz graficzny
- kocioł + czujnik c.u.w. + zasobnik Keller120l.
Zasobnik c.w.u. KELLER z wężownicą spiralną przeznaczony jest do podgrzewania i gromadzenia c.w.u. dla potrzeb gospodarstw domowych i obiektów użyteczności publicznej. Dedykowany jest do współpracy z kotłami jednofunkcyjnymi KELLER Windsor oraz kotłami gazowymi i olejowymi innych producentów.
Zalety użytkowo-techniczne:
- zbiornik zabezpieczony przed korozją za pomocą wysokiej jakości emalii ceramicznej oraz ochronnej anody magnezowej,
- duża powierzchnia grzejna (0,9 m2 – 120 l, 1,1 m2 – 150 l) oraz odpowiednia budowa wężownicy zapewniają dużą wydajność instalacji c.w.u.,
- rozmieszczenie króćców przyłączeniowych w jednej linii ułatwia podłączenie zasobnika oraz zapewnia estetykę instalacji,
- demontowalna obudowa i izolacja termiczna zbiornika ułatwiają transport urządzenia do miejsca montażu,
- wbudowany króciec umożliwia podłączenie cyrkulacji c.w.u.,
- wbudowany króciec spustowy umożliwia opróżnienie zbiornika,
- bardzo dobre parametry termoizolacyjne urządzeń (klasa energetyczna C*),
- 5 lat gwarancji na zbiornik**.
* zgodnie z rozporządzeniami UE nr 811/2013 i 812/2013
** pod warunkiem regularnej wymiany anody magnezowej (co najmniej raz na 18 miesięcy)
Maksymalne obciążenie cieplne ogrzewania: 24,5 kW
Zakres znamionowej mocy cieplnej P przy 50/30°C: 6,9 – 26,1 kW
Zakres znamionowej mocy cieplnej P przy 80/60°C: 6,5 – 24,1 kW
Klasa energetyczna na cele grzewcze: A
Klasa energetyczna na cele c.w.u.: A
Przyłącze elektryczne: 230 V / 50 Hz
Pobór mocy elektrycznej maks.: 80 W
Wymiary (wys. x szer. x gł.): 720 x 440 x 338 mm
Masa ok.: 32 kg
zasobnik Keller 120l